TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław z nową biletową apką na beacony. Mobill
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2018 10:00:41
Wrocław z biletową apką na bicony. Mobill

Powstała aplikacja na urządzenia mobilne do zakupu miejskich biletów we Wrocławiu.

Dzięki aplikacji Mobill stworzonej przez firmę Solid Solutions bilety na wrocławską komunikację miejską można kupić przy pomocy smartfona. Aplikacja sama lokalizuje, w jakim środku komunikacji znajduje się pasażer.

-"Nowe rozwiązanie powstało dzięki współpracy wrocławskiego magistratu i firmy Solid Solutions – powiedział wiceprezydent Maciej Bluj.

Mariusz Gasek, prezes zarządu spółki Solid Solutions podkreślił, że aplikacja pozwala na bardzo ergonomiczną formę zakupu biletu komunikacji miejskiej.

-"Naszym celem było to, aby w ciągu dwóch kliknięć można było dokonać zakupu biletu komunikacji miejskiej. Aplikacja pozwala też na zaplanowanie podróży oraz na obejrzenie wydarzeń kulturalnych w regionie" - powiedział prezes.

Dodał, że aplikacja identyfikuje podróżnych przez tzw. beacony, czyli nadajniki sygnału bluetooth.

-"Dzięki temu nie musimy wprowadzać w aplikację numeru pojazdu, w którym się znajdujemy ani numeru linii, którą jedziemy. Aplikacja sama automatycznie podaje te dane" - mówił prezes.

Na razie dzięki aplikacji można kupić bilety na komunikację miejską we Wrocławiu, ale w przyszłości ma ona umożliwiać zakupy w miejscach, w których znajduje się je użytkownik np. w kinie, czy zoo.

Wiceprezydent Bluj powiedział, że pilotażowo aplikacja będzie testowana z kolejami na trasie Wrocławia -Legnicy.

-"Chcemy sprawdzić jak będzie wyglądało łączenie kilku środków komunikacji" - mówił.

Aplikacja w swojej podstawowej wersji jest darmowa. Natomiast dodatkowo oferuje dwa płatne, biznesowe profile. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
apka
Mobill
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.