TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławska komunikacja z akcją Gorące krzesła
- Opublikowano: 25.03.2020 14:30:27
Wrocławska komunikacja z akcją Gorące krzesła fot. MPK Wrocław

Rusza kampania informacyjna MPK Wrocław o ograniczeniu liczby pasażerów w pojazdach.

W związku z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa wprowadzonymi wczoraj (tj. 24.03) przez Radę Ministrów z powodu stanu epidemicznego wrocławski przewoźnik rusza z kampanią informacyjną skierowaną do pasażerów.

We wszystkich autobusach i tramwajach zaczęły pojawiać się nalepki informujące podróżnych o "gorących krzesłach", które znajdują się w pojazdach.

Treść ma przypominać pasażerom o ograniczeniu liczby pasażerów, która zaczęły obowiązywać w pojazdach komunikacji miejskiej. Podróżni są proszeni, aby zajmowali co drugie miejsce siedzące. Grafiki pojawiają się też na ekranach LCD w pojazdach.

Gorące krzesła

- Nasi pasażerowie, w związku z ograniczeniami w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonymi przez Radę Ministrów, muszą zachować dużą rozwagę i nie powinni bagatelizować sytuacji – zaznacza prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. ¬– My zwiększamy częstotliwość kursów, dbamy o bezpieczeństwo kierujących i czystość taboru, ale to pasażerowie muszą wziąć dużą część odpowiedzialności za dostosowanie się nowych przepisów. Nasza akcja z "gorącymi krzesłami" ma im o tym przypominać.

Najłatwiejszym sposobem na zapamiętanie jak wielu pasażerów może poruszać się danym tramwajem lub autobusem jest po prostu obserwowanie liczby miejsc siedzących. Jeśli można usiąść w bezpiecznej odległości jednego krzesła od innego pasażera to podróżny może poruszać się pojazdem.

Policyjne komunikaty

MPK Wrocław wspólnie z Komendą Miejską i Komendą Wojewódzką Policji ruszyło również z informowaniem pasażerów o zachowaniu bezpieczeństwa w sposób dźwiękowy. We wrocławskich tramwajach i autobusach od dzisiaj (tj. 25.03) podróżni słyszą policyjne komunikaty. Informują one m.in. o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz niewychodzeniu z domu jeśli nie jest to konieczne. W ten sposób MPK oraz policjanci chcą wspólnie zadbać o zdrowie tysięcy pasażerów codziennie poruszających się komunikacją miejską.

- Stosowanie się do obecnych zaleceń służb sanitarnych to sprawa bezpieczeństwa i zdrowia nas wszystkich – zaznacza st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – Nie gromadźmy się i nie wychodźmy z domów bez ważnego powodu. Jesteśmy w czasie wielkiego testu z odpowiedzialności – zróbmy wszystko, aby pomóc lekarzom opanować sytuację i powstrzymajmy się od spotkań ze znajomymi.


Rozkładowe zmiany

Oprócz ww. akcji informacyjnej, MPK Wrocław wprowadziło także od dzisiaj (25.03) następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

1. Linie autobusowe: A,D,K,N, 102, 103, 106, 109, 110, 112, 123, 115, 122, 125, 126, 127, 128, 131, 132, 133, 141, 144, 145, 148, 602, 607 będą jeździły według rozkładu roboczego. Pozostałe linie autobusowe, w tym linie nocne, nadal jeżdżą według rozkładu sobotniego.

2.Linie tramwajowe 3, 11, 15 będą jeździć według rozkładu roboczego, pozostałe według rozkładów sobotnich.

3.W każdym pojeździe jednorazowo będzie mogła podróżować liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących. Szacunkowo:

• 25 osób w autobusie przegubowym,

• 20 osób w autobusie solo,

• 10 osób w autobusie midi,

• 30 osób w tramwaju jednowagonowym,

• 20 w każdym wagonie tramwaju dwuwagonowego.

4.W wypadku liczby pasażerów większej niż liczba dostępnych miejsc, uprzejmie prosimy o udzielenie pierwszeństwa pracownikom ochrony zdrowia. Liczę w tym zakresie na naszą solidarność i zrozumienie powagi sytuacji.

5.Na przystankach węzłowych i wybranych pętlach za liczbę osób w pojazdach będą odpowiadać kontrolerzy biletowi oraz pracownicy Centrali Ruchu. W pozostałych wypadkach prowadzący.

6.Będziemy na bieżąco obserwować ruch na mieście i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.

7.Uprzejmie proszę wszystkich Pasażerów o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji i rozwiązań z niej wynikających. Szczególnie w dniu jutrzejszym możliwe są niewielkie zakłócenia przy wprowadzaniu nowego rozkładu za które przepraszam. Dynamika zdarzeń jest ogromna, a Prezydent Wrocławia i spółki komunalne robią wszystko, by zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
rząd
Wrocław