TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wszystkie komunikacyjne zmiany Lublina
GAZETA WYBORCZA-LUBLIN - Opublikowano: 08.06.2017 14:00:23

Trolejbusy wjadą na Muzyczną, gapowicze zapłacą kartą. Zmiany w komunikacji.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Lublin - kilka zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej szykuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Jedną z najważniejszych zmian będzie skierowanie trolejbusów linii 152 i 154 przez ulicę Muzyczną. W ZTM zapowiadali, że nastąpi do dopiero jesienią, ale jak się okazuje stanie się to już 10 czerwca, czyli w najbliższą sobotę. Ta pierwsza linia z ul. Nadbystrzyckiej nie pojedzie w Narutowicza i dalej al. Piłsudskiego tylko skręci właśnie w ul. Muzyczną i nią dojedzie do Stadionowej a stąd w okolice dworca. Natomiast 154 zamiast z Głębokiej skręcać w Narutowicza pojedzie prosto w Muzyczną i dalej Stadionową oraz Młyńską i Dworcową. - Ta trasa zmieni się tylko w dniach meczów młodzieżowego Euro. Po godz. 17 Muzyczną pojadą tylko autobusy Arena, a trolejbusy będą kursowały swoimi starymi trasami. W pozostałe dni i godziny obie linie będą jeździły ul. Muzyczną - precyzuje Grzegorz Malec, dyrektor ZTM Lublin.

Kolejną zmianą będzie wydłużenie kursów linii nr 54 do Stasina. Ma to związek z zamknięciem linii kolejowej Lublin - Warszawa. Dzięki skierowaniu autobusów zapewniona będzie obsługa komunikacyjna miejscowości. Kursy tej linii będą wydłużone do Stasina w dni powszednie. Natomiast od 1 lipca w weekendy dojedzie do niej linia nr 12. Natomiast w związku z rozwojem strefy ekonomicznej ZTM zdecydował się na wydłużenie kursów linii nr 21, 23 47 do pętli Felin Spiessa.

Ostatnia ze zmian dotyczy linii nr 13 i 42, które od soboty nie będą już skręcały z al. Sikorskiego i dojeżdżały do tymczasowej drogi na wysokości ul. Kosmowskiej i stąd dalej na Czechów. Pojazdy pojadą do ronda pod estakadami w ciągu al. Solidarności i stąd prosto w ul. gen. Ducha i nowy przebieg ul. Północnej. Tak samo będzie odbywał się ruch w drugim kierunku, z tym że na ul. Kosmowskiej stanie nakaz jazdy w lewo dla wszystkich pojazdów oprócz autobusów komunikacji miejskiej.

ZTM planuje kolejne zmiany. Chodzi m.in. o zwiększenie liczby kursów linii 55 do Świdnika czy uruchomienie linii autobusowej na Zadębie, w rejon ul. Kasprowicza. Ma się to stać jeszcze w tym roku.

Na razie nie będzie natomiast korekt rozkładów linii nr 2 i 22 jadących przez ul. Turystyczną. Przypomnijmy,

Od 13 maja osoby, które jadą pojazdami komunikacji miejskiej bez biletu mogą płacić kary bezpośrednio u kontrolerów. Jeśli się na to zdecydują mandat jest o 40 proc. niższy niż standardowo, czyli wynoszący 96 złotych. Póki co na taki krok decyduje się jednak niewielka liczba gapowiczów.

Dlatego od 10 czerwca ZTM wprowadza możliwość płacenia kar kartą. Terminale będzie miała każda grupa kontrolerów. Dzięki temu rozwiązaniu ma się znacznie podnieść odsetek osób opłacających mandaty na miejscu. Dziś na taki krok decyduje się niecałe 2 proc. gapowiczów. - Warszawski ZTM bardzo chwalił sobie wprowadzenie możliwości płacenia kartą. Liczba gapowiczów korzystających z takiego rozwiązania to nawet 30 proc. Liczymy na to, że u nas będzie podobnie - mówi dyrektor Malec.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.