TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyborcza gra biletami. Kolejowe bez VAT?
- Opublikowano: 10.03.2020 14:30:40
Wyborcza gra biletami. Kolejowe bez VAT? fot. prezydent.pl - Tweeter

Prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej zapowiedział, że w przyszłości będzie proponował likwidację VAT od biletów kolejowych.

Prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej zapowiedział, że w przyszłości będzie proponował likwidację VAT od biletów kolejowych.

-"Będę proponował, żeby zlikwidowano VAT od biletów kolejowych po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy; mam w tej inicjatywie przychylność ze strony ministra infrastruktury, liczę też na przychylność reszty rządu na czele z premierem - powiedział 5 marca prezydent Andrzej Duda.

Przychylność ministra

Prezydent mówił w czwartek wieczorem na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja, że uważa, iż podatki w Polsce są umiarkowane. "I gdzie się da, będziemy się starali je obniżać" - zapowiedział.

"Ja będę proponował też, żeby zlikwidowano VAT do biletów, po to, żeby obniżyć ceny biletów zwłaszcza dla tych ludzi, którzy dojeżdżają do pracy, bo myślę, że to jest ważne i że to jest znacząca czasem pozycja w budżetach domowych te dojazdy. Więc, żeby przynajmniej do biletów kolejowych - teraz rozwijamy te koleje, budujemy te połączenia właśnie specjalnie po to, żeby stworzyć ludziom lepsze możliwości zawodowe, komunikacyjne, dojeżdżania do pracy, żeby ten VAT zlikwidować" - powiedział prezydent.

"Mam przychylność ze strony ministra infrastruktury w tej inicjatywie, liczę na to, że będzie także przychylność reszty rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów" - dodał prezydent. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
bilet