TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z bookcrossingiem przez miasto. W Kielcach
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.06.2019 10:44:19
Z bookcrossingiem przez miasto. W Kielcach (foto: UMWŚ)

Już po raz czwarty Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach uczci Święto Wolnych Książek akcją “Z bookcrossingiem przez miasto".

Już po raz czwarty Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach uczci Święto Wolnych Książek akcją “Z bookcrossingiem przez miasto".

W środę, 12 czerwca w autobusie linii nr 13 komunikacji miejskiej zorganizowana będzie obwoźna półka bookcrossingowa.

Regał pełen atrakcyjnych książek, czekających na pasażerów ruszy 13-tką z pętli ul. Świętokrzyska UJK o godz. 11:02 i jeździł będzie w autobusie przez kilka godzin. Każdy z podróżujących będzie mógł wybrać dla siebie lekturę, zabrać ją ze sobą i czytać. Organizatorzy chcą uwolnić książki, żeby mogły wędrować w przestrzeni publicznej, z której ludzie korzystają na co dzień. Chcą uświadomić czytelnikom, że można dostać książkę za darmo, można się nią podzielić, uwolnić od bibliotecznego terminu zwrotu. To akcja wspierająca czytelnictwo oraz przywracająca książki do krwiobiegu czytelniczego.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach w akcję bookcrossingową zaangażowana jest od kilku lat. Na terenie biblioteki udostępniona jest półka bookcrossingową z książkami, które osoby zainteresowane mogą wziąć do domu. Mogą też przynieść książki, którymi chcą podzielić się z innymi. Widząc, że ludzie czytają książki w różnych miejscach: w parkach, kawiarniach autobusach, podróżując do pracy lub na uczelnię, w tym roku ponownie Pedagogiczna Biblioteka Publiczna zamierza wyjść poza mury biblioteki.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. To niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma biblioteka – bez własnej siedziby i kart bibliotecznychSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.