TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Gdańska do Sulmina i Niestępowa autobusem miejskim
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 13.02.2018 12:23:19
Z Gdańska do Sulmina i Niestępowa autobusem miejskim (foto: gdansk.pl)

To historyczna chwila dla mieszkańców podgdańskiego Sulmina i położonego dwa kilometry dalej Niestępowa na Kaszubach w gminie Żukowo.

To historyczna chwila dla mieszkańców podgdańskiego Sulmina i położonego dwa kilometry dalej Niestępowa na Kaszubach w gminie Żukowo.

Po wielu latach oczekiwań dwie wsie połączyła z Gdańskiem miejska komunikacja autobusowa. Autobus linii 174 kursujący na trasie Gdańsk-Siedlce - Otomin sześć razy dziennie wydłuża swoją trasę i zabiera pasażerów jadących do dwóch kaszubskich wsi - Sulmina i Niestępowa. Przystanek końcowy to Stara Piła. Trzy kursy odbywają się w godzinach porannych, dwa w popołudniowych, jeden wieczorem.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie remont, a właściwie budowa nowej asfaltowej drogi prowadzącej przez wąwóz pomiędzy Otominem a Sulminem. Budowa tej krótkiej trasy, którą oddano do użytku na przełomie września i października 2017 roku, to dobry przykład współdziałanie i pogodzenia interesów sąsiadujących z sobą gmin i powiatów, w tym Gdańska.

W inauguracyjnym rejsie autobusem, który odjechał z Sulmina punktualnie o godzinie 6.23 jechało 5 pasażerów, pracownik ZTM i fotoreporter, kolejny o godz. 7.10 cieszył się już większą frekwencją. W przejażdżkę tym drugim kursem wybrała się sołtys Sulmina Lidia Cendrowska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
linia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.