TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z nastolatkami o jeździe bez biletu w Siemianowicach
TL, TransInfo - Opublikowano: 20.03.2017 12:23:18 1 komentarz
Z nastolatkami o jeździe bez biletu. W Siemianowicach Śląskich

Na początku marca przedstawiciele KZK GOP odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich. Głównym tematem rozmów były prawa i zasady, jakich powinni przestrzegać pasażerowie oraz konsekwencje płynące z ich łamania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczennce w wieku 17-18 l.

W rozmowie wzięło udział ok. 20 uczniów. Uczestnicy okazali się aktywną grupą, zasypując przedstawicieli KZK GOP przeróżnymi pytaniami związanymi z komunikacją miejską. Największe zainteresowanie wzbudzał temat praw i zasad, jakie obowiązują pasażerów przy korzystaniu z transportu publicznego. Uczniowie pytali m.in. o konsekwencje związane z jazdą bez biletu, przerabianiem legitymacji czy też agresywnym zachowaniem wobec kontrolerów.

Sporo pytań dotyczyło także windykacji. Uczestnicy byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że za nieuregulowanie nałożonych dodatkowych opłat mogą spotkać się z odmową udzielenia pożyczki lub zawarcia umowy telekomunikacyjnej. - Po wystawieniu druku opłaty dodatkowej przez kontrolera i po upływie 30 dni wysłane jest pierwsze wezwanie do zapłaty - informuje przedstawiciel KZK GOP - W przypadku braku odpowiedzi, kolejne wezwanie do zapłaty wysyłane jest po upływie kolejnych kilku miesięcy. Brak reakcji na drugie wezwanie jest powodem do wystąpienia na drogę sądową i wpisania do krajowego rejestru długów.

Prowadzący podkreślali na spotkaniu, że autobus to nie tylko miejsce podróży, ale również miejsce pracy kierującego, a inni pasażerowie mają prawo do podróży w spokoju. Poruszony został także temat, w jaki sposób można pomóc osobom niewidomym na przystanku i autobusie. Uczestnicy mieli mnóstwo pomysłów, którymi z chęcią podzielili się z prowadzącymi.

Spotkanie to było jednym z serii systematycznie prowadzonych przez Związek zajęć. Ich celem jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy na temat komunikacji miejskiej oraz poprawnego zachowania pasażerów w autobusach i tramwajach. Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Specjalistycznych.


Sprawdź też:
bilet
akcja
KZK GOP
  • BUSOMAT PL – 21.03.2017

    Bilety zawsze powinny byc

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.