TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Ubera korzysta milion polskich użytkowników
UBER Magdalena Szulc, Marcin Dulnik, TL, TransInfo - Opublikowano: 19.04.2017 14:57:16
Uber zawiesza po wypadku program taksówki / fot. Dllu, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

Aplikacja jest dostępna w Polsce od 2014 r., mogą z niej korzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Konurbacji Śląskiej. Polska jest dla Ubera III największym rynkiem w Unii Europejskiej, po Wielkiej Brytanii i Francji.

Aplikacja Uber ma w Polsce już milion zarejestrowanych użytkowników. W ciągu niespełna 3 lat obecności na polskim rynku Uber udostępnił swoje usługi w 7 polskich aglomeracjach - Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Konurbacji Śląskiej, gdzie spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, zwłaszcza wśród osób urodzonych między 1978 a 1990 r. Z aplikacji korzystała bądź korzysta ? młodych mieszkańców największych polskich miast.

- Dziękujemy milionowi polskich użytkowników za zaufanie, którym nas obdarzyli - w ciągu niespełna 3 lat obecności na polskim rynku Uber stał się najpopularniejszą aplikacją do zamawiania przejazdów. Użytkownicy Ubera zwracają uwagę na bezpieczeństwo, wygodę i przystępną cenę, a nas cieszy, że ponad 95% z nich jest zadowolonych z korzystania z aplikacji ? mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce.

Popularność aplikacji jest związana z dużą akceptacją nowych technologii wśród młodych Polaków. 72% młodych Polaków z największych miast za bardziej wiarygodny sposób naliczania opłaty za przejazd uważa wskazanie nawigacji GPS niż wskazanie taksometru, a prawie 60% z nich bardziej ufa weryfikacji kierowcy w aplikacji mobilnej niż identyfikacji kierowcy w pojeździe.

Aplikacja Uber jest obecna w Polsce od 2014 r., zna ją prawie 90% młodych ludzi z największych polskich miast - Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi oraz miast wchodzących w skład Konurbacji Śląskiej. Od lutego 2017 roku warszawiacy mogą korzystać z aplikacji UberEATS, która umożliwia zamawianie posiłków z ponad 300 stołecznych restauracji.

Z okazji osiągnięcia miliona użytkowników Uber przygotował specjalną promocję i zwiększył wartość kodu polecającego z 15 do 30 zł.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
Taksówki
nowe technologie
aplikacje mobilne

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.