TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zakopane wybrało kontrolerów biletów na rok
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.06.2019 10:30:05
Zakopane wybrało kontrolerów biletów na rok

Miasto otrzymało dwie oferty na dwa identyczne zadania.

Zakopane rozstrzygnęło przetarg na prowadzenie kontroli biletów. Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Co ciekawe, każde zadanie obejmuje obowiązek przeprowadzenia tych samych czynności.

Zamawiający czekał na oferty wykonawców do 14 czerwca. Wpłynęły dwie:

  • w zakresie zadania 1 – Maciej Karpiel z ceną 18 816,00 PLN brutto,

  • w zakresie zadania 2 – Grzegorz Gut z ceną 18 816,00 PLN brutto.

Tymczasem górski kurort dysponuje budżetem 88 068,00 PLN na oba zadania. Zatem o ile oferty spełniają warunki SIWZ, Zakopane powinno je zaakceptować. Termin świadczenia usług został określony od dnia 1 lipca 2019 roku do dnia 30 czerwca 2020 roku.

Kontrola i nie tylko

Zamówienie w każdym zadaniu obejmuje konieczność przeprowadzania kontroli biletów w autobusach komunikacji miejskiej w miesiącach: styczeń, luty, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień – 60 kontroli miesięcznie (15 kontroli w tygodniu), w tym 6 w soboty, niedziele i święta, a także w miesiącach: marzec, kwiecień, maj, październik, listopad, grudzień – 52 kontrole miesięcznie (13 kontroli w tygodniu), w tym 5 w soboty, niedziele i święta. Wykonawcy będą mieli obowiązek pobierania za pokwitowaniem należności za przewóz i opłaty dodatkowej w razie stwierdzenia braku biletu lub dokumentu poświadczającego uprawnienie do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego. W razie odmowy uiszczenia należności za przewóz i opłaty dodatkowej kontroler jest zobowiązany wystawić wezwanie do zapłaty.

Obowiązki kontrolerów

Obowiązki wykonawców to nie tylko kontrola biletów, ale również konieczność poinformowania zamawiającego w przypadku:

- braku rozkładów jazdy na przystankach,

- wykonywania przewozu brudnymi autobusami,

- wykonywania przejazdu niezgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy,

- nieaktualnego ustawienia kasowników,

- nieuzasadnionego postoju oraz zatrzymywania się na przystankach bez zezwolenia busów firm prywatnych,

- niewłaściwego wykonywania obowiązków służbowych przez kierowców, a w szczególności: nie zatrzymywania się na przystankach, niekulturalnej obsługi pasażerów, naruszania przepisów o ruchu drogowym, odmowy sprzedaży biletów pasażerom, pobrania od pasażerów pieniędzy i nie wydania biletu, palenia papierosów w autobusach.

Kontrolerzy biletów nie będą mieli jednak prawa wydawania jakichkolwiek poleceń prowadzącemu pojazd poza uzasadnionymi przypadkami spowodowania zatrzymania lub zmiany trasy przejazdu autobusu.

"Bilety do kontroli"

W czasie przeprowadzenia czynności kontrolnych wykonawca musi zwracać uwagę na następujące procedury:

- dokonywanie kontroli może być wykonywane tylko wówczas, jeżeli wykonawca posiada identyfikator w wyraźnie widocznym miejscu,

- kontrola może być prowadzona wyłącznie w autobusie komunikacji miejskiej,

- wykonujący czynności kontrolne musi być bezwzględnie trzeźwy, czysty, estetycznie i schludnie ubrany,

- wszelkie informacje udzielane pasażerom powinny być zwięzłe i wyczerpujące, a prowadzone rozmowy należy ograniczyć do związanych z wykonywanymi obowiązkami,

- bez względu na zaistniałe okoliczności zabronione jest kontrolerom zwracanie się do pasażerów podniesionym głosem oraz przybieranie postawy lekceważącej. W każdej sytuacji muszą oni przestrzegać zasad grzeczności i uprzejmości w stosunku do pasażerów,

- kontrolerzy są zobowiązani do prowadzenia interwencji w stosunku do pasażera, który dopuścił się naruszenia przepisów taryfowych lub porządkowych obowiązujących w pojazdach operatora, przy czym mają oni unikać sporu, starać się zachować spokój i rozwagę, a formalności załatwić taktownie bez zbędnych komentarzy, aczkolwiek stanowczo,

- czynności kontrolne nie mogą powodować utrudnień i opóźnień w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontroler
Zakopane
  • Lech Malinowski – 21.06.2019

    Tak się zastanawiałem, czy w tych dwóch liniach na krzyż są kanary :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.