TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zamach na autobus Borussii Dortmund. Znamy powody
SPORT.PL - Opublikowano: 12.01.2018 18:42:02

Zamachowiec przyznał się do winy i wyjaśnił powody ataku

Jak informuje portal sport.pl - kwiecień 2017 rok. O godz.19:00 zamachowcy odpalili trzy ładunki wybuchowe na trasie autobusu Borussii Dortmund, jadącego z hotelu na stadion na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Monaco. Dzięki m.in. temu, że autobus miał specjalnie wzmacniane szyby, obrażeniom uległ tylko jeden piłkarz, hiszpański obrońca Marc Bartra, który doznał złamania nadgarstku i jest poraniony odłamkami szyby.

Teraz zamachowiec przyznał się do winy i wyjaśnił powody ataku

- Chciałem dokonać ataku, żeby Borussia odpadła z Ligi Mistrzów - powiedział Siergiej W., który w kwietniu zeszłego roku doprowadził do eksplozji ładunków wybuchowych tuż obok przejeżdżającego autokaru z piłkarzami Borussii Dortmund. - Nie chciałem jednak nikomu zrobić krzywdy, ciężko ranić, czy też zabić. Przepraszam za to - powiedział Siergiej W. cytowany przez niemiecki "Der Westen". Rosjaninowi grozi dożywocie.

W poniedziałek adwokat Rosjanina dodał, że motywem działania był także zawód miłosny, ponieważ partnerka Rosjanina zdecydowała się na opuszczenie kraju. Wcześniej spekulowano, że motywem była chęć zarobienia pieniędzy. Jak?

Rosjanin liczył, że zamach doprowadzi do gwałtownego spadku kursu akcji Borussii (klub jest notowany na giełdzie). A sam wcześniej zagrał na spadki. Zdaniem prokuratury, gdyby jego plan wszedł w życie, mógłby zarobić nawet 500 tysięcy euro.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zamach
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.