TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zamach na rosyjskim przystanku. Sprawca nie żyje
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.10.2020 18:00:29
Zamach na rosyjskim przystanku. Sprawca nie żyje ; fot. TVN24

Rosja/ Napastnik ostrzelał autobus i przystanek, zabijając co najmniej trzy osoby

Trzy osoby zginęły w obwodzie niżnienowogrodzkim w europejskiej części Rosji z rąk uzbrojonego napastnika, który ostrzelał autobus z pasażerami i przystanek autobusowy - poinformowała policja i Komitet Śledczy.

Trzy inne osoby są ranne, ich obrażenia oceniane są jako średnie.

Do tragedii doszło w miejscowości Bolszeorłowskoje w obwodzie niżnienowogrodzkim. Mężczyzna "otworzył ogień w kierunku przystanku transportu publicznego i autobusu", po czym uciekł - podała policja.

Z kolei portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał, powołując się na mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych. Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień.

Martwy zamachowiec

Dzień później - we wtorek, 13 października - 18-latek, który zastrzelił trzy osoby w obwodzie niżnienowogrodzkim w europejskiej części Rosji, został znaleziony martwy - poinformowała policja.

Śledczy uważają, że popełnił samobójstwo. Media podają jego nazwisko jako Daniił Monachow. Policja przekazała, że ciało znaleziono na terenie leśnym w miejscowości Bolszeorłowskoje, gdzie w poniedziałek 18-latek otworzył ogień do ludzi na przystanku autobusowym.

Motywy jest działań nie są znane. W toku śledztwa przeprowadzona zostanie pośmiertna ekspertyza psychiatryczna. Broń 18-latek posiadał legalnie od kilku miesięcy. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zamach
przystanek
Rosja