TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zaskakująca poczekalnia na dworcu w Ostrawie
ČRO Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 14.06.2017 09:17:42
Zaskakująca poczekalnia na dworcu w Ostrawie / fot. Michal Polášek

České dráhy otworzyły na głównym dworcu w Ostrawie nową poczekalnię. Ale nie dla wszystkich

Zmodernizowaną poczekalnię dla pasażerów w pociągach wyższej klasy otworzyły České dráhy na głównym dworcu kolejowym w Ostrawie. Klimatyzację i Wi-Fi uzupełnia kącik dla dzieci oraz przewijak. Ale najbardziej zwraca uwagę niekonwencjonalny wystrój: przypomina mianowicie słynną małżeńską parę sportowców, Emila i Dany Zátopkových.

Dominującym elementem, który od razu każdy zauważy, jest podłoga, na której namalowano bieżnię. Materiał to imitacja tartanu (ale znacznie tańsza).

Chcieliśmy spróbować czegoś, co podkreśli znaczenie tej poczekalni ČD Lounge, która jest poświęcona małżonkom Zátopkovým. Więc jest to coś wyjątkowego, czego dotąd nie próbowaliśmy, powiedział w Czeskim Radiu Jiří Sádovský, dyrektor handlowy ČD.

Na ścianach pomieszczenia są powiększone fotografie odnoszące się do kariery sportowej Zátopkových. Kolejny zbiór fotografii wyświetla się na ścianie na infopanelu.

I to nie tylko z Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach (gdzie Emil odniósł swoje największe sukcesy – przyp. TL) i wielu innych wydarzeń sportowych, ale są też ciekawe fotografie z archiwum rodzinnego, dodał członek zarządu ČD Michal Štěpán.

Pomieszczenie na pierwszym piętrze dworca głównego w Ostrawie dawniej służyło pasażerom Pendolino, oraz podróżującym innymi pociągami z biletami I klasy. Teraz jednak ČD zmodernizowany obiekt otworzyły dla pasażerów podróżujących drugą klasą z rezerwacją miejsca w ekspresach, Intercity, EuroCity i EuroNight.

Co do innych pociągów, także regionalnych, to pasażer, który zakupił bilet na pierwszą klasę (co w kraju morawskośląskim umożliwia system zintegrowanego transportu), oczywiście dla tych pasażerów, pomieszczenia te również są dostępne, dodaje Michal Štěpán.

ČD chcą w podobny sposób przebudować poczekalnię kolejową ČD Lounge na dworcu Ostrava Svinov.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrawa
dworzec
poczekalnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.