TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielona Góra-Berlin: pociąg = komunikacja miejska gratis
ZIELONA-GORA.PL TransInfo - Opublikowano: 02.11.2016 20:18:19 4 komentarze
Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Mając na względzie zwiększenie ruchu turystycznego pomiędzy woj. lubuskim a aglomeracją Berlina i krajem Bramborska (Land Brandenburg), a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tych regionów, Zielona Góra, Przewozy Regionalne, Verkehrsverbund Berlin ? Brandenburg i DB Regio podpisało porozumienie w sprawie wzajemnego honorowania biletów komunikacji publicznej.

Idea jest prosta. Jeśli kupimy w Zielonej Górze bilet kolejowy do Berlina, Postąpina (Potsdam) lub Frankfurtu nad Odrą, to wówczas przez cały dzień, na który wystawiono bilet, będziemy mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej w tych trzech miastach. Warunek jest jeden ? musimy od razu kupić bilet w dwie strony, np. do Berlina i z powrotem do Zielonej Góry.

Te same zasady będą obowiązywały klientów kupujących bilety do Zielonej Góry w berlińskich i bramborskich kasach kolejowych. Nabywcy takich biletów będą mogli bezpłatnie podróżować autobusami zielonogórskiego MZK przez trzy dni.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
Zielona Góra
Berlin
Przewozy Regionalne
Bramborska
Verkehrsverbund Berlin ? Brandenburg
DB Regio
 • lunch – 25.11.2016

  Bramborskich? Bramborskich to ziemniaki po czesku. W ogóle cały ten artykuł pokazuje, jaką głupotą są próby tłumaczenia nazw miejscowości.

 • lunch – 25.11.2016

  Bramborskich? Bramborskich to ziemniaki po czesku. W ogóle cały ten artykuł pokazuje, jaką głupotą są próby tłumaczenia nazw miejscowości.

 • rm – 09.12.2016

  Poczdamu, a nie Postąpina :)

 • Poliglota – 06.03.2017

  Drogi autorze powyższego tekstu,jeśli już zawracasz się do Polaków w ich ojczystym jezyku to używaj proszę rownież polskich,a nie dolnołużyckch nazw geograficznych.
  Bramborski to po polsku BRANDERBURSKI,a Postąpin to po prostu POCZDAM.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.