TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielone przystanki w Zielonej Górze
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.06.2020 10:30:35
Wizualizacja zielonego przystanku na al. Zjednoczenia przy Castoramie. (Fot. Agnieszka Kochańska)

W Zielonej Górze powstaną dwa zielone przystanki. Na wykonanie zwycięskiego zadania z budżetu obywatelskiego przeznaczonych zostanie 200 tys. zł.

W Zielonej Górze powstaną dwa zielone przystanki. Podobne przystanki funkcjonują już np. w Radomiu, Białymstoku czy też w Starachowicach. Na wykonanie zwycięskiego zadania z budżetu obywatelskiego przeznaczonych zostanie 200 tys. zł.

Zielona Góra ponad rok się przygotowywała do ich wdrożenia. Wszystko rozpoczęło się od zgłoszenia inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Po tym jak przedsięwzięcie to okazało się jednym ze zwycięzców, rozpoczęły się konsultacje społeczne w kwestii funkcjonalności i wyglądu zielonych przystanków, a także ich lokalizacji. Wreszcie, Zarząd Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze przygotował dokumentację i ogłosił przetarg na wykonanie dwóch zielonych przystanków. Finał całej inwestycji przewidziany jest do końca listopada.

Zadania dla wykonawcy

Przedsięwzięcie będzie polegało m.in. na zaprojektowaniu i wykonaniu robót w ramach zadania pod nazwą: "Zielony przystanek w centrum miasta" dla dwóch obiektów: przystanku autobusowego przy al. Wojska Polskiego (Elżbietanki) oraz przystanku autobusowego przy ul. Bohaterów Westerplatte, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji umowy. Zwycięska firma będzie miała za zadanie w pierwszej kolejności wykonać dokumentację projektową w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy. Następnie po zatwierdzeniu dokumentacji przez miasto, wykonawca przeprowadzi roboty budowlane, co ma objąć również:

- prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję,

- zakup i wykonanie robót montażowych - urządzeń małej architektury,

- kompleksową budowę zielonych ścian wraz z automatycznym systemem nawadniającym i jego sterowaniem, nasadzeniem roślin i ich pielęgnacją,

- zakup i montaż nowej wiaty przystankowej, dla przystanku przy al. Wojska Polskiego,

- wykonanie zielonego dachu na wiacie przystankowej typu ekstensywnego wraz z jego nawadnianiem, nasadzeniem roślin i ich pielęgnacją - dotyczy to przystanku autobusowego przy ul. Bohaterów Westerplatte,

- zakup roślin, wykonanie prac związanych z ich nasadzeniem na terenie objętym inwestycją,

- zapewnienie rocznej pielęgnacji roślin.

Warunki przetargu

Wykonawcy zainteresowani zamówieniem mogą składać oferty do dnia 3 lipca. Złożone oferty będą oceniane z uwzględnieniem jednego kryterium – ceny.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Zielona Góra