TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielone przystanki wkraczają do kolejnych miast
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.09.2019 16:30:57
Zielone przystanki wkraczają do kolejnych miast

Zielone przystanki to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej samorządów. Po Białymstoku czy Starachowicach przyszedł czas na Toruń i Kalisz.

Zielone przystanki to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej samorządów. Po Białymstoku czy Starachowicach przyszedł czas na Toruń i Kalisz, gdzie przyjęte rozwiązania w zakresie zielonych przystanków nieco się od siebie różnią.

Oba wymienione miasta chcą zapewnić pasażerom lepsze warunki oczekiwania na środki komunikacji miejskiej. W tym celu miasta prowadzą postępowania, w których nie szukają wykonawców na dostawę nowych, gotowych "zielonych wiat", lecz firm które sprawią, że istniejące już wiaty i przystanki spełnią funkcję "zielonych".

Zielony Toruń

W przypadku Torunia zadanie będzie polegało na zagospodarowaniu terenu zielonego przy przystanku autobusowym o nazwie Drzymały na wysokości ul. Drzymały 19. Przy przystanku pojawią się drzewa, które mają być posadzone w dole z zastosowaniem agrożelu utrzymującego wilgoć.

Dla każdego z drzew zostanie zastosowany system nawilżająco-napowietrzający. Ponadto, każde drzewo będzie zabezpieczone trzema toczonymi i impregnowanymi palikami. Wśród nowych nasadzeń pojawią się również krzewy i byliny. Wykonawca będzie musiał najpierw przygotować teren poprzez zdjęcie warstwy darni, przekopanie gleby, a następnie posadzenie roślin i trawy. Dodatkowo teren ma zostać zabezpieczony słupkami, chroniącymi przed wjazdem.

Zamówienie ma być zrealizowane do 31 października. Miasto wybierze firmę, która wykona powyższe zadania, kierując się wyłącznie ceną.

Stelaże  w Kaliszu

Z kolei w Kaliszu urzędnicy szukają firmy, która dostarczy i zamontuje 14 stelaży dla roślinności pnącej montowanych do wiat przystankowych na terenie Miasta Kalisza. Stelaże powinny być wykonane z profili stalowych lub aluminiowych o zamkniętych przekrojach. Elementy użyte do konstrukcji stelaża nie mogą posiadać ostrych, niebezpiecznych krawędzi, które mogłyby spowodować uszkodzenie ciała człowieka lub zniszczenie (zabrudzenie) odzieży pasażera.

Stelaże mają być zamontowane trwale do konstrukcji wiaty za pomocą śrub. Stelaże pojawią się na następujących przystankach: Parczewskiego 02, Śródmiejska Złoty Róg 02, Plac Jana Pawła II 02, Górnośląska Polna 01. Zamówienie powinno zostać wykonane do 4 października. Również w przypadku Kalisza, jedynym kryterium oceny ofert jest cena.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Kalisz
Toruń
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.