TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimą z Polski do Turynu. Z LOT-em
InfoAir.pl - Opublikowano: 29.05.2018 12:30:35
Zimą z Polski do Turynu. Z LOT-em

W sezonie zimowym. LOT poleci z Warszawy i Katowic do Turynu.

PLL LOT uruchomią sezonowe połączenie zimowe z Warszawy i Katowic do Turynu we Włoszech - poinformowała we wtorek, 29 maja,  spółka.

Rejsy będą się odbywały raz w tygodniu - w soboty i potrwają od 29 grudnia tego roku do 23 marca 2019 r.  Na tej trasie latać będą samoloty Boeing 737-800. Boeing 737-800 na pokład może zabrać 186 pasażerów.

Spółka przekazała, że rejsy Warszawa-Turyn to pierwsze połączenie LOT-u między tymi miastami. Na trasę Katowice-Turyn polski przewoźnik wraca po kilkunastu latach. Wcześniej LOT latał do Turynu sześć razy w tygodniu mniejszym samolotem - Embraerem 145.

LOT wskazuje, że połączenie do Turynu skierowane jest przede wszystkim do miłośników sportów zimowych, którzy z lotniska w Turynie będą mogli dotrzeć bezpośrednio autokarem do ośrodków narciarskich w Alpach włoskich i szwajcarskich. LOT podkreśla, że Turyn jest popularnym kurortem wypoczynkowym i istotnym ośrodkiem gospodarczym północnych Włoch. Aglomeracja liczy 2,5 mln mieszkańców. Co roku Turyn odwiedza ponad 250 tys. zagranicznych turystów.

Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki podkreśla w komunikacie, że uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie sukcesywne rozbudowywanie floty średniego zasięgu przewodnika.

"Decyzja o ponownym uruchomieniu trasy do Turynu ma głębokie uzasadnienie biznesowe, ze względu na fakt, że w województwie śląskim występuje bardzo duże nasycenie firm, których centrale zlokalizowane są w stolicy Piemontu. Mam nadzieję, że połączenie dostępne będzie także w rozkładzie letnim" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego Katowice Airport Artur Tomasik.

LOT informuje, że oprócz Turynu oferuje miłośnikom sportów zimowych połączenia do Genewy (w Alpy francuskie i szwajcarskie) oraz do Ljubljany (w Alpy Julijskie).

LOT od początku 2016 r. ogłosił uruchomienie 58 połączeń, w tym bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W tym roku spółka zaczęła sprzedawać bilety na osiem nowych tras z Warszawy do Billund, Hanoweru, Moskwy-Domodiedowa, Zaporoża, Skopje i Podgoricy oraz z Krakowa do Budapesztu i z Bydgoszczy do Kijowa.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w ciągu roku. W 2019 r. LOT planuje przewieźć ponad 10 mln pasażerów. Spółka zatrudnia prawie 3 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Flota LOT-u to 54 samoloty (wliczając samoloty Nordiki i leasingowane od Blue Air daje to łącznie 67 maszyn). W tym tygodniu zaplanowana jest dostawa drugiego z sześciu zamówionych Embraerów 195 od spółki leasingowej NAC. W czerwcu pasażerów LOT-u zaczną wozić dwa kolejne fabrycznie nowe Boeingi 737 MAX 8. Także w czerwcu do floty dołączy też kolejny (trzeci) z nowych Boeingów 787-9 Dreamliner. Pod koniec roku przybędą dwa dodatkowe bombardiery Q400 pozyskane w ramach leasingu krótkoterminowego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Katowice
Włochy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.