TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w taryfie KZK GOP od 1 kwietnia 2018 r.
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.03.2018 14:02:54
Zmiany w taryfie KZK GOP od 1 kwietnia 2018 r.

Niższe ceny biletów okresowych i możliwość podróżowania na jednym bilecie na terenie KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy – to główne założenia nowej taryfy, która będzie obowiązywać od 1 kwietnia br.

Niższe ceny biletów okresowych i możliwość podróżowania na jednym bilecie na terenie KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy – to główne założenia nowej taryfy, która będzie obowiązywać od 1 kwietnia br.

Jednocześnie z oferty wycofane zostaną wszystkie bilety z limitem przejazdów oraz niektóre rodzaje biletów bez limitu przejazdów.

Wszystkie zmiany w taryfie KZK GOP zostają wprowadzane w związku z przyjęciem przez Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii założeń zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego oraz "Porozumienia w sprawie ustanowienia zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego", które zostało podpisane pomiędzy GZM, KZK GOP, MZKP, MZK Tychy oraz gminą Rudziniec.

Większość biletów okresowych od 1 kwietnia będzie tańszych. Obniżki wahają się od ok. 4 proc. do ponad 20 proc. w zależności od rodzaju biletu.

Dodatkowo od 1 kwietnia zostaną zlikwidowane wszystkie rodzaje elektronicznych biletów okresowych z limitem przejazdów oraz wybrane rodzaje elektronicznych biletów okresowych bez limitu przejazdów tj.:

z grupy biletów imiennych bez limitu przejazdów wycofane ze sprzedaży będą bilety: 48-godzinne, 5-, 14-dniowe oraz bilet 30-dniowy upoważniający do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie jednego miasta (gminy) oraz wakacyjny,

z grupy biletów na okaziciela bez limitu przejazdów wycofane zostają bilety: 48-godzinne, 5- oraz 14-dniowe.

Ponadto w związku z wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat wycofany zostanie z oferty także szkolny.

W związku z likwidacją biletów okresowych z limitem przejazdów, zlikwidowana zostaje promocja dla pasażerów korzystających z elektronicznych biletów okresowych.

Od 1 kwietnia wszystkie bilety okresowe i papierowe bilety jednorazowe oraz kupowane przez telefony komórkowe bilety jednorazowe staną się wspólną ofertą biletową organizatorów komunikacji działających w obszarze Metropolii i obowiązywać będą, tak jak dotychczas na liniach organizowanych przez KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz dodatkowo na liniach organizowanych przez MZK Tychy. Wyjątkiem są jednorazowe bilety kodowane na karcie ŚKUP, które obowiązują wyłącznie w komunikacji KZK GOP oraz MZKP Tarnowskie Góry, a także taryfa odległościowa, która obecnie dostępna jest również tylko w pojazdach KZK GOP oraz MZKP.

Szczegółowy cennik można znaleźć tutajSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
bilet
taryfa
  • Krzysztof Kantor – 14.03.2018

    To w takim razie powinna iść z tym korekta rozkładów bo skoro wspólny bilet MZK Tychy i KZK GOP to pewne linie nie mają już racji bytu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.