TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM zamawia 50 milionów biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.11.2019 15:30:10
ZTM zamawia 50 milionów biletów ; fot. ZTM

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach i w tym celu ogłosił przetarg na usługi druku i dostawy 50 mln sztuk biletów.

Niedawno pisaliśmy jak ZTM Warszawa ogłaszał przetarg na dostawę 120 milionów biletów do metra. Teraz zapas biletów chce mieć też Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach i w tym celu ogłosił przetarg na usługi druku i dostawy 50 mln sztuk biletów jednorazowych/krótkookresowych oraz średniookresowych komunikacji miejskiej.

ZTM zastrzegł jednak możliwość zmniejszenia realizacji przedmiotu zamówienia, które nie może przekroczyć 20%. Usługi druku i dostawy biletów realizowane będą w okresie 18 miesięcy od chwili zawarcia umowy.

Wymagania dla biletów

Bilety drukowane będą na papierze dostarczonym przez ZTM (na arkuszach o wymiarach 610 x 860 mm). Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia będzie miał prawo określić nowe wzory biletów i okresowo je zmieniać. Przy każdorazowej zmianie wzorów biletów (szaty graficznej biletów, nominału itp.) wykonawca opracuje specimeny w liczbie 20 sztuk każdego nominału biletu, który uległ zmianie. Liczba wydrukowanych biletów na jednym arkuszu powierzonego papieru ze znakiem wodnym powinna wynieść nie mniej niż 192 sztuki.

Bilety jednorazowe/krótkookresowe oraz średniookresowe mają mieć wymiar: 7,5 cm x 3,5 cm. Każdy bilet powinien posiadać elementy zabezpieczające takie jak: numer świecący w UV, mikrodruk o treści wskazanej przez ZTM, ornament na awersie biletu, gilosz na rewersie biletu, hologram o wymiarach 8 x 6,3 mm, farbę termiczną. Ponadto, zabezpieczenie biletów ma zostać zapewnione poprzez hologram typu "Hot stamping", ze znakiem zastrzeżonym tylko i wyłącznie dla ZTM.

Dostawy w partiach

Zamawiający wymaga, aby bilety dostarczane były sukcesywnie przez cały okres trwania umowy do magazynu zamawiającego zlokalizowanego w biurze ZTM. Transport musi być chroniony przez wyspecjalizowaną firmę. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie w partiach, których wielkość uzależniona będzie od bieżącego zapotrzebowania zamawiającego na bilety.

Bilety powinny być klejone w bloczkach po 100 sztuk, umieszczonych w tzw. opakowaniu zbiorczym po 100 bloczków. Każdorazowa partia biletów powinna być dostarczona w paczkach, tj. tzw. opakowaniu transportowym, na które składa się 5 opakowań zbiorczych.

Warunki przetargu

ZTM chce otworzyć oferty w dniu 13 listopada. Zamierza je oceniać z uwzględnieniem trzech kryteriów: ceny (60%), terminu wykonania matrycy (20%), terminu druku i dostawy (20%).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ZTM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.